Sport

Jesteś tu: » Strona główna » Sport
  • SIATKARKI W KAMIENICY POLSKIEJ

19.05.2015 r. reprezentacja dziewcząt została zaproszona do wzięcia udziału w XI Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. A. Osieckiej w Zespole Szkół w Kamienicy Polskiej  pod patronatem Starosty Częstochowskiego. W turnieju spotkały się reprezentacje ze Starczy, Hutek, Blachowni i Kamienicy Polskiej. Nasze siatkarki spisały się znakomicie zajmując I miejsce a MVP drużyny otrzymała Wioletta Żyłka.

Wyniki:

Blachownia – Hutki 2:0

Blachownia – Starcza 2:0

Blachownia – Kamienica Polska 2:0

Gimnazjum reprezentowały: Natalia Trejtowicz, Wioletta Żyłka, Weronika Piskoń, Natalia Korbel, Kamila Okularczyk, Sandra Kępa, Natalia Mstowska, Kornelia Kabała, Ada Hepner, Kinga Więckowska, Sandra Kubis, Paula Więckowska, Karolina Politańska, Wiktoria Szeremeta, Patrycja Młynarska, Dagmara Głuszko, Julia Synowicz, Nadia Mrozik, Maja Kawelczyk

W kolejnym etapie zawodów lekkoatletycznych nasi sportowcy zmagali się 15 maja. GIMNAZJADĘ MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYCH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH na szczeblu rejonowym należy zaliczyć do bardzo udanych. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce (1131 pkt.) ustępując tylko drużynie z Gimnazjum nr 7, w którym dziewczęta są czynnymi zawodniczkami klubu lekkoatletycznego. Gratulacje dla chłopców którzy wywalczyli VII miejsce.

Bardzo dobrze spisali się nasi lekkoatleci, którzy 5 maja w Częstochowie rywalizowali w GIMNAZJADZIE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W LEKKOATLETYCE. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce (997 pkt.) pokonując najgroźniejszego rywala od lat - drużynę z Konopisk. Gratulacje dla chłopców którzy wrócili na pdium zajmując III miejsce (902 pkt.).

W dniu 29.04.2014 r. w Hali Sportowej w Blachowni odbył się III MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH klas I i II dziewcząt o Puchar Starosty Częstochowskiego. Turniej odbył się dzięki wsparciu Pana Starosty częstochowskiego Andrzeja Kwapisza – fundatora pucharów i statuetek dla drużyn. Organizatorami zawodów było Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni oraz UKS „Gimnazjum” Blachownia.

Czas na podsumowanie Kobiecej Amatorskiej Ligi  Siatkówki. Nasz zespół UKS GIMNAZJUM  BLACHOWNIA był najmłodszym Beniaminkiem w lidze. Od września nasze dziewczęta rozegrały XV kolejek, po których uplasowały się na 3 pozycji. W fazie play-off(do dwóch wygranych spotkań) zespół zmierzył się ze Zniczem Kłobuck wygrywając rywalizacje w meczach 2:1(0:3;3:0;3:1). W finale UKS zmierzył się z drużyną GOKIS Panki, ulegając niestety 0:2 w meczach (1:3;2:3).